10 פונטים חינמיים מומלצים באנגלית

מוטי שושן | מנהל הסטודיו

10 פונטים חינמיים מומלצים באנגלית

פונטים לאתר מהווים מרכיב משמעותי מהעיצוב, לכן בחירת הפונט המתאים יכולה להשפיע על הצלחת האתר. בחירת פונט מתאים תשפר את חווית המשתמש על ידי קריאה נעימה. מומלץ לבחור עד שני פונטים לאתר. בחירת הפונט עשויה לשקף גם את אופי המותג ובאופן ישיר עשויה לתרום לצמיחה עסקית של העסק.

כיצד בחרנו את הפונטים המומלצים ביותר עבור אתרי אינטרנט?
קריאות: נוחות הקריאה של המלל, כלומר גופנים שניתן להבחין בהם בקלות בין כל אות לאות.
נוח ומוכר: גופנים מוכרים ונוחים שלא חורגים מהנורמה מצד אחד אך גם לא שכיחים וצפויים.

Dm sans

הוא עיצוב גיאומטרי ללא ניגודיות נמוכה, המיועד לשימוש בגדלים קטנים יותר של טקסט.
תומך באותיות לטיניות נרחבות, המאפשר הגדרת כתיבה עבור אנגלית ושפות מערב אירופאיות אחרות. האתר הרשמי של אלמנטור עושה שימוש בפונט זה.

lato

פונט זה משדר אוירה עוצמתית אך ידידותית, הודות לאיזון שהוא משדר בין קימורים עדינים ועיצוב יציב. הפרטים המעוגלים למחצה של האותיות מעניקים תחושת חמימות, בעוד המבנה החזק מספק יציבות ורצינות.

Montserrat

גופן תוסס ויפיפה זה תוכנן במיוחד לקריאה מהירה, כך שהוא מצליח מאוד בטקסט קטן יותר באינטרנט. עוצב על ידי מעצבת גרפית ידועה ג'ולייטה אולנובסקי הידועה בעבודתה בעיצוב גרפי.

Roboto

יש לו צורות גיאומטריות ברובן. יחד עם זאת, הגופן כולל קימורים ידידותיים ופתוחים. בעוד שחלק מהאותיות מעוותות בצורה שלהם כדי לאלץ קצב נוקשה, רובוטו לא מתפשר, ומאפשר ליישב את האותיות ברוחב הטבעי שלהן. זה גורם לקצב קריאה טבעי יותר שנמצא בדרך כלל אצל טיפוסים הומניסטיים וסריפיים.
תוכנן במקור על ידי גוגל כדי להיות גופן מערכת אנדרואיד, כיום הפונט משמש באתרים כמו YouTube, Flipkart ו- Vice.com.

lora

זהו גופן טקסט עם ניגודיות מתונה המתאים היטב לגוף טקסט. פסקה שנקבעה בלורה תיצור מראה בלתי נשכח בגלל הקימורים המוברשים שלה. הקול הטיפוגרפי הכולל של לורה מעביר בצורה מושלמת את מצב הרוח של סיפור מודרני, או חיבור אמנותי. מבחינה טכנית לורה מותאמת למראה המסך, ועובדת באותה מידה בהדפסה.

Merriweather

גופן גוגל שתוכנן במיוחד כדי לשפר את הקריאה במסכים.
תוכנן להיות נעים לקריאה על המסכים. הוא גופן גבוה, צורות אותיות דחוסות מעט, לחץ אלכסוני מתון, סריפים יציבים וצורות פתוחות.

Spectral

עיצוב יעיל ויפה שמיועד בעיקר לסביבות עשירות בטקסט וקריאות ארוכות. הוא אחד הגופנים החדשים יותר ברשימה. ה f וה j מעוצבים בצורה מיוחדות ושונה.

Abril Fatface

גופן בהשראת הכותרות בכרזות פרסום בבריטניה ובצרפת של המאה ה-19. הקווים הדקים והקימורים הנקיים מעניקים לגופן מגע מעודן המעניקים לכל כותרת מראה אלגנטי.

Poppins

גופן זה זכה להכרה מסיבית מיום פרסומו. בגופן הזה, תמצאו עיקולים יפים ומושכים את העין ויחד עם זה, זה משמש גם כגופן אינטרנט. הסגנון של הגופן הזה שונה לחלוטין מכיוון שהוא מגיע עם קימורים אלגנטיים ופינות חדות והוא משמש עבור כל הסוגים השונים של עיצובים מודרניים ומסורתיים.

Josefin Sans

הרעיון של הגופן הזה הוא להיות גיאומטרי, אלגנטי, עם תחושת וינטג', לשימוש בגדלים גדולים יותר. הוא נוצר בהשראת עיצובים גיאומטריים. פרופורציה יוצאת דופן.

מנהל הסטודיו // מוטי שושן

מתמחה בפיתוח ועיצוב אתרים וחנויות אינטרנטיות. בעל ניסיון של 10 שנים בליווי עסקים וסקרנות רבה ללמידה והתחדשות. יוצר אתרים שעוזרים למכור מוצר או שירות, לבנות מותג, לתקשר בצורה יעילה יותר או פשוט להיראות ממש מגניב.

עוד ממרכז הידע

דילוג לתוכן