הכירו את פיגמה- תכנה לעיצוב אתרים שכבשה את העולם

מוטי שושן | מנהל הסטודיו

פיגמה

פיגמה הוא כלי עיצוב שצובר במהירות פופולריות והופך נפוץ יותר בחברות ברחבי העולם. בניגוד לרוב תוכנות העיצוב, פיגמה היא חינמית ומבוססת דפדפן כך שהוא כלי עיצוב חדש יחסית המבוסס על דפדפן. המשמעות היא שאינך צריך להתקין אותו באופן מקומי או לקנות רישיונות יקרים כדי לתת לחברי הצוות גישה לקבצי עיצוב. זה הפך את העיצוב לנגיש יותר מאי פעם.

כדי להבין את ההייפ סביב פיגמה כדאי להסתכל קצת אחורה על תהליך העבודה שהיה בעבר, שכן הוא השתנה באופן משמעותי.

צוותי עיצוב נהגו לשלוח מייל לצוות הפיתוח עשרות קבצים מצורפים המכילים תמונות סטטיות של העיצוב, נכסים מיוצאים ועוד. למפתחים בדרך כלל לא הייתה גישה לקבצי העיצוב המלאים שכן רישיונות לתוכנת עיצוב היו יקרים ולא נחוצים בהחלט. תקשורת ומשוב פוזרו על פני דואר אלקטרוני, כולם נאבקו במעקב אחר שינויים בעיצוב.

ככל שכלי העיצוב השתדרגו, תהליך זה נעשה יעיל יותר. למפתחים הייתה כעת גישה טובה יותר לעיצובים והיו להם יותר כלים זמינים כדי לחלץ מידע על טיפוגרפיה, צבעים ומדידות. למרות שהיה קל יותר למצוא את הגרסה העדכנית ביותר של עיצוב עבור כולם, מעצבים היו צריכים לעבוד בכלים נפרדים ולשמור אותם מסונכרנים. שיפור גדול אבל עדיין לא מושלם. מפתחים יכולים לגשת בקלות לקבצי העיצוב המלאים, מה שהופך את תהליך המסירה למפתחים לחלק משמעותי יותר.

פיגמה עובד על כל פלטפורמה

פיגמה עובדת על כל מערכת הפעלה המריצה דפדפן אינטרנט. ניתן להשתמש במחשבי Mac, Windows PC, לינוקס. זהו כלי העיצוב היחיד מסוגו שעושה זאת, ובחנויות המשתמשות בחומרה שמריצות מערכות הפעלה שונות, כולם עדיין יכולים לשתף, לפתוח ולערוך קבצי פיגמה.
בפיגמה, אין צורך במנגנון מתווך כדי להפוך את עבודת העיצוב לזמינה לכולם.

שיתוף הפעולה בפיגמה הוא פשוט ומוכר

מכיוון שפיגמה מבוססת דפדפן, צוותים יכולים לשתף פעולה כפי שהיו עושים ב-Google Docs. אנשים שצופים ועורכים קובץ מוצגים בחלק העליון של האפליקציה כאווטרים מעגליים. לחיצה על הדמות של מישהו אחר מבצעת זום למה שהוא צופה באותו זמן.

הערה צדדית: יש מעצבים שלא אוהבים ש"מרגלים" אחריהם כשהם עובדים, אז זה תלוי במוביל העיצוב להסביר את היתרונות. באופן כללי, רוב המעצבים רואים את הערך בתכונה כזו ומסתגלים בקלות לעבודה בסביבה משותפת.

שיתוף בפיגמה הוא גמיש ולא מסובך

פיגמה מאפשרת גם שיתוף מבוסס הרשאות של כל קובץ, עמוד או מסגרת.
צורה זו של שיתוף סלקטיבי, מקובץ ועד מסגרת, מאפשרת למעצבים, לבעלי מוצרים ולמפתחים לשתף בדיוק את מה שצריך.

הצגת קטעי קוד

פיגמה מציגה קטעי קוד בכל מסגרת או אובייקט שנבחרו בעת סקירת קובץ עיצוב. ניתן לבדוק את רכיבי העיצוב על ידי המפתח בכל קובץ שהוא יכול להציג. אין צורך להשתמש בכלי של צד שלישי כדי לקבל את המידע.

לסיכום

אם את/ה רוצה כלי מבוסס ענן וצריך משהו ששם דגש על שיתוף פעולה, סביר להניח ש- Figma היא הבחירה הנכונה עבורך. הוא עובד על Mac ו-PC, הודות לממשק הענן ויש לו פונקציונליות דומה ל-Sketch ו-Adobe XD (המתחרים הקרובים ביותר). פיגמה קיימת מספיק זמן כדי לצבור מוניטין מוצק בקרב מעצבים ומפתחים ויכולה להיות כלי מוצק בערכה שלך.

מנהל הסטודיו // מוטי שושן

מתמחה בפיתוח ועיצוב אתרים וחנויות אינטרנטיות. בעל ניסיון של 10 שנים בליווי עסקים וסקרנות רבה ללמידה והתחדשות. יוצר אתרים שעוזרים למכור מוצר או שירות, לבנות מותג, לתקשר בצורה יעילה יותר או פשוט להיראות ממש מגניב.

עוד ממרכז הידע

דילוג לתוכן