פונטים מומלצים בעברית

מוטי שושן | מנהל הסטודיו

hebrew font

פלוני

פלוני הוא פונט בסיסי, עגול ומוקפד. פונט סנס־סריף בסיסי וניטרלי, וככזה הוא לא ישתלט על העיצוב שתרקחו בעזרתו. פלוני הוא אחיו העגול של פונט אלמוני (הריבועי יותר).

אלמוני

אלמוני הוא פונט סנס מולטי־לשוני, מוקפד ויסודי שבעשור האחרון הפך לאחד הפונטים הפופלאריים בישראל ולקלאסיקה תרבותית. בעוד פונטים רבים מאופיינים בשפה ובאופי ייחודיים להם, אלמוני משיל מעצמו כמעט כל אלמנט של ייחוד. ככזה הוא לא ישתלט על העיצוב שתרקחו בעזרתו והוא ישמש אתכם בנאמנות למשך שנים רבות.

מכמורת

פונט מכמורת נולד מתוך שלט הכניסה הותיק של מושב מכמורת, והמשיך להתפתח דרך הישענות על מקורות השראה של פונטים עבריים קלאסיים כמו גופן אהרוני ואותיות עץ משנות ה־40. זהו פונט דו־לשוני, צר ואסרטיבי בעל צורניות ריבועית יציבה והמון חינניות. יש לו גישה ניואנסית מפתיעה – דבר שמקנה לו אופי ייחודי ומובחן. זהו פונט שימושי מאד לכותרות עוצמתיות מצד אחד וטקסטים קצרצרים ומשכנעים מצד שני.

אנומליה

פונט תלת־לשוני ייחודי, בולט ומוחצן עם נוכחות נעימה וכריזמה בריאה. האותיות מבוססות על צורות גיאומטריות בסיסיות ונועזות, המקנות להן מוּזרוּת חיננית וחדשנות עיצובית. פונט אנומליה מביא איתו בשורה טיפוגרפית חדשה אל הנוף המקומי. אז אם אתם אאוטסיידרים בנשמה ששוחים נגד הזרם ולא חוששים מחדשנות עיצובית – אנומליה הוא הפונט שלכםן!

פינג

פינג הוא גופן נוזלי בעל מבנה גיאומטרי, אך בניגוד לגופנים גיאומטריים אחרים, פינג אינו דוחה את השפעת היד האנושית. צורות האותיות הפשוטות של Ping בנויות עם המספר הנמוך ביותר של משיכות בעט.

פאוזה

גופן סנס־סריף רך, עגלגל ונעים, בעל עובי קו אחיד, המגיע ב־6 משקלים, ומתאים במיוחד לכותרות. הגרסה החדשה כוללת שלושה משקלי ביניים ולטינית חדשה.

פונט פאוזה

קופרטיב

קואופרטיב היא משפחת אותיות דו לשונית (עברית + אנגלית) המעוצבת בהשראת אותיות חיתוך עץ שהיו נפוצות בשנות ה־40.

פוטוריזם

5 משקלים: אקסטרה קל, קל, רגיל, בולד, שחור.
מעצב: אלון תייר

טקטיקה

פונט טקטיקה הוא פונט עברי רץ בשלושה משקלים. הפונט עוצב בהשראת פונט 'הצבי' בקו חדש, יחד עם נגיעות מאותיות מסורתיות. הפונט מותאם לקריאות גם עבור עיצוב אתרי אינטרנט, לעימוד טקסטים ארוכים לדפוס, לכותרות ולמיתוג.

 

מנהל הסטודיו // מוטי שושן

מתמחה בפיתוח ועיצוב אתרים וחנויות אינטרנטיות. בעל ניסיון של 10 שנים בליווי עסקים וסקרנות רבה ללמידה והתחדשות. יוצר אתרים שעוזרים למכור מוצר או שירות, לבנות מותג, לתקשר בצורה יעילה יותר או פשוט להיראות ממש מגניב.

עוד ממרכז הידע

דילוג לתוכן